dr hab. n. med. Łukasz Zapała

Łukasz Zapała
Urologia
Specjalizacje

Do jego głównych specjalizacji klinicznych należą: leczenie chirurgiczne nowotworów układu moczowo-płciowego, w tym leczenie małoinwazyjne, a ponadto diagnostyka i leczenie zaburzeń mikcji, a także leczenie kamicy układu moczowego.

Opis

Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista urologii, Adiunkt w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykształcenie zawodowe
  • Dr n. med. Łukasz Zapała ukończył studia medyczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskując najlepszy wynik na II Wydziale Lekarskim.
  • Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie rozprawy doktorskiej z zakresu nauk podstawowych medycyny w Zakładzie Immunologii, Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Doświadczenie zawodowe

Swoje doświadczenie zawodowe dr n. med. Łukasz Zapała zdobywał m.in. w Oddziale Urologicznym Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, zaś obecnie jest adiunktem w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Działalność naukowa

Dr hab. n. med. Łukasz Zapała jest członkiem Zarządu Europejskiej Sekcji Urologów Ambulatoryjnych (EAU Section of Outpatient and Office Urology) oraz członkiem stowarzyszonym Europejskiego Panelu tworzącego wytyczne leczenia raka prącia (EAU Guidelines on Penile Cancer). Od 2020 jest recenzentem prac na Annual EAU Congress oraz członkiem Komitetu Naukowego Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Naukowego (PTU). Współpracował także w tłumaczeniu wytycznych postępowania u chorych na raka stercza (EAU Guidelines on Prostate Cancer) dla Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W latach 2009-2012 prowadził konsultacje medyczne tłumaczenia skryptu do serialu medycznego House M.D.

W jego dorobku znajdują się publikacje w najlepszych czasopismach urologicznych na świecie, m.in. w głównym czasopiśmie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – European Urology, w tym publikacje wieloośrodkowe i międzynarodowe, zaś pełna lista publikacji dostępna jest pod linkiem: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=zapala+l

Jest członkiem rady naukowej międzynarodowego czasopisma Asian Journal of Urology oraz Central European Journal of Urology.

Zrzeszony w Polskim i Europejskim Towarzystwie Urologicznym.

Umów się na wizytę