Menu Zamknij

KONFERENCJA „STYMULACJA RDZENIA KRĘGOWEGO W LECZENIU PRZEWLEKŁEGO BÓLU”

W Szpitalu św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne w Warszawie, we wrześniu tego roku przeprowadzono pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie zabieg wszczepienia nowego typu stymulatora rdzenia kręgowego. Zabieg przeprowadził neurochirurg dr n. med. Mariusz Głowacki.

Stymulacja rdzenia kręgowego jest wykorzystywana w leczeniu przewlekłego bólu neuropatycznego o różnej etiologii. W zabiegu zastosowano urządzenie wykorzystujące nowatorską i unikalną technologię stymulacji typu „burst”, dzięki której pacjent nie odczuwa mrowienia towarzyszącego stymulacji z jednocześnie skuteczniejszym działaniem przeciwbólowym.

Dodatkowe atuty zastosowanego urządzenia to małe rozmiary i znacznie dłuższy okres żywotności w porównaniu do wcześniej stosowanych urządzeń.

Konferencja poświęcona była również problemom przewlekłego bólu oraz metod jego leczenia. Szerzej na tematy z tym związane wypowiedzieli się anestezjolog lek. med. Jacek Mocarski oraz Szymon Chrostowski – Prezes Koalicji Walki z Bólem „Wygrajmy z Bólem”.

unnamed

unnamed_1_0

Więcej informacji:

Szpital św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne

Małgorzata AkimowiczParuszewska

Menedżer ds. Marketingu i PR

tel. (22) 542 06 16

tel. kom. 606 666 622

mail: malgorzata.paruszewska@szpitalse.pl

www.szpitalse.pl