W Szpitalu Św. Elżbiety oferujemy pacjentom leczenie raka prostaty z zastosowaniem najnowocześniejszych technik i urządzeń – metodą HIFU oraz przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci.

Robot chirurgiczny da Vinci to innowacyjne urządzenie wykorzystywane m.in. podczas operacji prostatektomii radykalnej, czyli całkowitego usunięcia gruczołu krokowego, fragmentu nasieniowodów, a czasem również węzłów chłonnych. Dzięki jego zastosowaniu wykonujący operację lekarz zyskuje wyjątkowo precyzyjny dostęp do wszystkich tkanek, szerokie pole widzenia oraz duże możliwości operowania narzędziami. Z kolei dla pacjenta oznacza to mniejszą inwazyjność zabiegu, niższą traumatyzację tkanek, szybką rekonwalescencję oraz większą szansę na pełne zachowanie funkcji seksualnych.

Metoda HIFU to usuwanie zmian nowotworowych przy użyciu fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która działa tylko w obrębie tkanek zmienionych chorobowo. To jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych metod leczenia raka prostaty – nie wymaga nacięć skóry (zabieg wykonywany jest poprzez sondę doodbytniczą), nie jest obarczona ryzykiem poważnych efektów ubocznych, wymaga tylko jednodniowej hospitalizacji i może być wykonywana również w przypadku nawrotów nowotworu.

Leczenie zawsze dobierane jest do potrzeb i możliwości pacjenta – poprzedzamy je kompleksową diagnostyką oraz konsultacjami specjalistycznymi.

Kontakt: 512 077 461