prof. nadzw. dr n.med. Paweł Szymanowski

Specjalista ginekologii i położnictwa

Wykształcenie

• Absolwent Akademii Medycznej w Hanowerze w Niemczech
  • Specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz.

Doświadczenie zawodowe

• Były ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Greiz
  • Własna praktyka i oddział ginekologiczno-położniczy w Würzburgu
  • Obecnie kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk O Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Szpitalu na Klinach
  • Konsultant w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem w Hanau, w Niemczech.

Towarzystwa naukowe

Od maja 2017 prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Posiada szczególne doświadczenie w dziedzinie leczenia operacyjnego nietrzymania moczu i obniżenia narządów miednicy mniejszej z wykorzystaniem chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz w zakresie onkologii ginekologicznej, chirurgii piersi i uroginekologii zachowawczej.

Specjalizuje się

• W leczeniu operacyjnym nietrzymania moczu i obniżenia narządów miednicy mniejszej z wykorzystaniem chirurgii minimalnie inwazyjnej
  • W zakresie onkologii ginekologicznej, chirurgii piersi i uroginekologii zachowawczej.