KOBIECY PROBLEM?

U nas znajdziesz rozwiązanie

Dowiedz się więcej
Icon

Łączymy specjalizacje, leczymy kompleksowo!

Nasz Szpital dla zapewnienia najlepszych rezultatów

leczenia i komfortu Pacjentek oferuje m.in. innowacyjne interdyscyplinarne leczenie operacyjne. Oznacza to, że

jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce, możemy naszym Pacjentkom zaproponować podczas jednego zabiegu leczenie z zakresu ginekologii, urologii oraz proktologii. Leczenie takie jest wskazane np. w sytuacji współistniejącego obniżenia narządów rodnych i odbytnicy lub powikłań po wszczepieniu siatek ginekologicznych obejmujących układ moczowy i pochwę.

Umów się!

Nasz Szpital dla zapewnienia najlepszych rezultatów leczenia

i komfortu Pacjentek oferuje m.in. innowacyjne interdyscyplinarne leczenie operacyjne. Oznacza to, że jako jeden

z niewielu ośrodków w Polsce, możemy naszym Pacjentkom zaproponować podczas jednego zabiegu leczenie

z zakresu ginekologii, urologii oraz proktologii. Leczenie takie jest wskazane np. w sytuacji współistniejącego obniżenia narządów rodnych i odbytnicy lub powikłań po wszczepieniu siatek ginekologicznych obejmujących układ moczowy i pochwę.

Zabiegi ginekologiczne wykonywane w

Szpitalu św. Elżbiety

Leczenie nietrzymania moczu

Usuwanie torbieli jajników, mięśniaków i polipów z dokładną oceną przedoperacyjną

Operacje endometriozy

Histeroskopia operacyjna i diagnostyczna

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Kolposkopia i konizacja szyjki macicy

Operacje korekcyjne w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej

Usunięcie macicy: Laparoskopowe, robotyczne i klasyczne

Operacje naprawcze powikłań po wszczepieniu siatek ginekologicznych

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Leczenie nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu jest procesem kompleksowym i zindywidualizowanym, który wymaga dokładnej diagnozy

i wyboru odpowiedniej metody terapeutycznej. Decyzja o leczeniu powinna być podejmowana wspólnie przez pacjenta i lekarza specjalistę, uwzględniając stan zdrowia, preferencje i oczekiwania pacjenta oraz zalety i ryzyko związane z każdą z proponowanych metod. W Szpitalu Św. Elżbiety naszym pacjentom, borykającym się z problemem nietrzymania moczu, oferujemy leczenia za pomocą jednej z poniższych metod:

  • Ostrzykiwanie okolicy cewki moczowej Bulkamidem
  • Ostrzykiwanie pęcherza moczowego toksyną botulinową
  • Operacje wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem taśmy TVT i TOT
  • Laparoskopowa operacja metodą Burcha

Usuwanie torbieli jajników, mięśniaków

i polipów z dokładną oceną przedoperacyjną

W Szpitalu św. Elżbiety przeprowadzamy operację usuwania mięśniaków, torbieli jajników i polipów z dokładną oceną przedoperacyjną w USG 2D/3D i MRI miednicy. W zależności od wskazań operacja wykonywana jest histeroskopowo, laparoskopowo, robotycznie lub klasycznie.


W trakcie konsultacji przedoperacyjnej lekarz zleca szczegółowe badania laboratoryjne i obrazowe. W zależności od indywidualnej sytuacji pacjentki, określa optymalną metodę wykonania operacji.

Operacje endometriozy

Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na obecności tkanki podobnej do wyściółki jamy macicy (endometrium) w innych obszarach miednicy, najczęściej w okolicy jajników, jajowodów, na powierzchni otrzewnej lub w mięśniu macicy. Leczenie chirurgiczne endometriozy jest poprzedzone dokładnym wywiadem i badaniami obrazowymi umożliwiającymi ocenę rozległości i zaawansowania choroby.


Operację zwykle przeprowadza się laparoskopowo. W okresie okołooperacyjnym lekarz może dodatkowo zaproponować leczenie hormonalne. W sytuacji zaawansowanej endometriozy konieczne może okazać się współdziałanie lekarzy kilku specjalności np. ginekologa i chirurga.

Histeroskopia umożliwia lekarzowi bezpośrednie badanie wnętrza macicy specjalną kamerą. Podczas badania lekarz ma możliwość oceny wyściółki jamy macicy (endometrium), pobrania biopsji do badania histopatologicznego, usunięcia polipów i mięśniaków rosnących do wnętrza jamy macicy, usunięcia wkładki wewnątrzmacicznej.


Najczęstszym wskazaniem do wykonania histeroskopii są podejrzane krwawienia maciczne lub nieprawidłowy obraz jamy macicy w USG ginekologicznym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Histeroskopia operacyjna i diagnostyczna

Kolposkopia i konizacja szyjki macicy

Badanie kolposkopowe to jedno z ważnych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych w ginekologii do oceny szyjki macicy. Po nim można otrzymać skierowanie na konizację szyjki macicy.


Konizacja szyjki macicy polega na usunięciu fragmentu szyjki, który zawiera nieprawidłowe komórki. Do zabiegu stosuje się specjalną pętlę elektrokoagulacyjną (zabieg ten jest również oznaczany skrótami LEEP, LLETZ) lub nóż chirurgiczny.


W zależności od wskazań i preferencji pacjentki zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Materiał pobrany podczas badania jest przesyłany do dokładnej oceny histopatologicznej, która umożliwia ustalenie dalszego planu nadzoru i leczenia.

Usunięcie macicy

Histerektomia to operacyjny zabieg polegający na usunięciu całej macicy lub jej części. Histerektomia może być wykonywana laparoskopowo, robotycznie lub klasycznie (histerektomia otwarta). Procedura ta może być stosowana w różnych wskazaniach, takich jak mięśniaki macicy, adenomioza, nowotwory macicy, wypadanie macicy czy uporczywe krwawienia. Usunięcie macicy jest decyzją zasadniczą i powinno być starannie rozważone, biorąc pod uwagę indywidualne okoliczności i potrzeby pacjentki.

Operacje korekcyjne w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej

Zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej mogą prowadzić do objawowego obniżenia ścian pochwy, obniżenia macicy oraz nietrzymania moczu. W zależności od objawów, rodzaju zaburzenia i sytuacji zdrowotnej pacjentki istnieje wiele sposobów leczenia chirurgicznego.


Operację wykonuje się laparoskopowo lub przezpochwowo, czasami łącząc obie techniki. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie materiałów syntetycznych, takich jak siatki i taśmy. Podczas konsultacji specjalista zleci diagnostykę

i zaproponuje optymalną metodę leczenia chirurgicznego.

Operacje naprawcze powikłań po wszczepieniu siatek ginekologicznych

Siatki ginekologiczne, będące medycznymi implantami stosowanymi w leczeniu schorzeń takich jak nietrzymanie moczu czy wypadanie narządów miednicy, miały na początku swojego rozwoju ogromny potencjał w poprawie jakości życia pacjentek. Jednak z czasem okazało się, że nie wszystkie pacjentki tolerują te implanty – co w efekcie prowadzi do powikłań, wymagających zastosowania operacji naprawczych.

Plastyka warg sromowych

Labioplastyka to zabieg polegający na chirurgicznym zmniejszeniu warg sromowych mniejszych. Wskazaniem do zabiegu może być przerost lub asymetria warg sromowych lub względy estetyczne.


Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, przy użyciu skalpela chirurgicznego lub lasera. Technika zabiegu jest dobierana indywidualnie w zależności od anatomii pacjentki i zamierzonego efektu terapeutycznego.

Usuwanie polipów

Polipy to częste zmiany w strukturze tkanki mogące występować w jamie macicy, na szyjce macicy i innych częściach układu rodnego. Są wykrywane podczas badania ginekologicznego lub podczas USG.


W zależności od umiejscowienia i wielkości polipy usuwa się ambulatoryjnie (w znieczuleniu miejscowym) lub na sali operacyjnej (w znieczuleniu ogólnym). Zdecydowana większość polipów to zmiany łagodne, ale każdy usunięty polip jest wysyłany do badania histopatologicznego w celu potwierdzenia diagnozy.

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE ZABIEGU?

Zadzwoń: 22 150 10 74

Diagnostyka

  • USG 2D/3D w diagnostyce wad rozwojowych macicy
  • MRI i TK miednicy mniejszej
  • Diagnostykę patologii szyjki macicy w oparciu o kolposkopię, badania histopatologiczne i testy molekularne
  • Biopsję gruboigłową piersi
  • Fizjoterapię uroginekologiczną

Skorzystaj z naszych usług, gdy:

Chcesz trafić pod opiekę doświadczonych i profesjonalnych ginekologów w Warszawie;

Potrzebujesz kompleksowej i specjalistycznej pomocy ginekologicznej;

Oczekujesz, aby zadbano o Ciebie przed, w trakcie i po zabiegu.

Nasi lekarze

prof. Instytutu dr hab. n. med.

Piotr Sobiczewski

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Piotr Stec

lek. med.

lek. med.

Przeczytaj więcej

Antoni Sierant

dr n. med.

Hanna Szweda

Przeczytaj więcej

Katarzyna Bednarzyk – Piskadło

dr n. med.

Elżbieta Narojczyk – Świeściak

lek. med.

Dlaczego warto wybrać Szpital św. Elżbiety?

Kompleksowa opieka

w jednym miejscu

– od diagnostyki, poprzez operacje i zabiegi, aż po rehabilitacje

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LuxMed

zapewniające operacje w asyścienajnowszej generacji robota chirurgicznego

Wysoki standard pobytu i opieki nad Pacjentem

m.in. w jednoosobowych pokojach VIP, catering premium z możliwością dopasowania diety, nielimitowane ogólnodostępne WIFI, wszystkie pokoje pobytowe z prywatnymi łazienkami, duży parking dla Pacjentów

Jako Szpital św. Elżbiety jesteśmy prywatną, wielospecjalistyczną, nowoczesną placówką, świadczącą kompleksową opiekę medyczną poprzez szeroko rozumianą diagnostykę (w tym raka prostaty) i hospitalizację, a także szereg poradni specjalistycznych.


Specjalizujemy się nie tylko w chirurgii ogólnej, ale również w zabiegach proktologicznych i ginekologicznych, fizjoterapii dna miedniczy czy też dolegliwościach dotyczących nietrzymania moczu.

Umów się!
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą!

Zadzwoń pod numer 22 150 10 74 lub skorzystaj z formularza, my oddzwonimy do Ciebie.

Chcemy Ci pomóc!

Zadzwoń: 22 150 10 74
Icon

ul. Goszczyńskiego 1

02-616 Warszawa

®Copyright 2023 Szpital św. Elżbiety