KOBIECY PROBLEM?

U nas znajdziesz rozwiązanie

Dowiedz się więcej
Icon

Łączymy specjalizacje, leczymy kompleksowo!

Wykonujemy operacje, w których w razie zaistniałej potrzeby, biorą udział nie tylko wykwalifikowani ginekolodzy, ale także urolodzy i proktolodzy. Stawiamy na kompleksowe rozwiązania i współprace specjalistów układu moczowo-płciowego, rozrodczego i odbytowego.

Umów się!

Oferowane zabiegi ginekologiczne w

Szpitalu św. Elżbiety

Wyłuszczanie mięśniaków

Histeroskopia

Konizacja szyjki macicy

Biopsje szyjki macicy

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Operacje endometriozy

Operacje korekcyjne w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej

Plastyka warg sromowych

Usuwanie polipów

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Wyłuszczanie mięśniaków

Mięśniaki są łagodnymi guzami macicy, które mogą przyczynić się do obfitych krwawień miesiączkowych, bólów podbrzusza i zaburzeń płodności. Miomektomia polega na chirurgicznym wyłuszczeniu mięśniaków z macicy. W zależności od wielkości, liczby i umiejscowienia mięśniaków operację wykonuje się laparoskopowo, poprzez nacięcie powłok brzucha lub - w specyficznych sytuacjach - przezpochwowo lub histeroskopowo.


W trakcie konsultacji przedoperacyjnej lekarz zleca szczegółowe badania laboratoryjne i obrazowe. W zależności od indywidualnej sytuacji pacjentki, określa optymalną metodę wykonania operacji.

Histeroskopia

Histeroskopia umożliwia lekarzowi bezpośrednie badanie wnętrza macicy specjalną kamerą. Podczas badania lekarz ma możliwość oceny wyściółki jamy macicy (endometrium), pobrania biopsji do badania histopatologicznego, usunięcia polipów i mięśniaków rosnących do wnętrza jamy macicy, usunięcia wkładki wewnątrzmacicznej.


Najczęstszym wskazaniem do wykonania histeroskopii są podejrzane krwawienia maciczne lub nieprawidłowy obraz jamy macicy w USG ginekologicznym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Konizacja szyjki macicy

Konizacja szyjki macicy polega na usunięciu fragmentu szyjki, który zawiera nieprawidłowe komórki. Do zabiegu stosuje się specjalną pętlę elektrokoagulacyjną (zabieg ten jest również oznaczany skrótami LEEP, LLETZ) lub nóż chirurgiczny. Skierowanie na konizację otrzymuje się zazwyczaj po badaniu kolposkopowym lub biopsji szyjki macicy.


W zależności od wskazań i preferencji pacjentki zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Materiał pobrany podczas badania jest przesyłany do dokładnej oceny histopatologicznej, która umożliwia ustalenie dalszego planu nadzoru i leczenia.

Biopsja szyjki macicy

Biopsja szyjki macicy polega na pobraniu małych, kilkumilimetrowych fragmentów tarczy szyjki macicy oraz próbki z kanału szyjki macicy do badania histopatologicznego. Biopsję wykonuje się w trakcie lub po badaniu kolposkopowym, pozwalającym lekarzowi wytypować obszary szyjki, z których pobierany jest materiał.


Wskazaniem do kolposkopii i biopsji są nieprawidłowe wyniki badań cytologii lub testu w kierunku obecności wirusa HPV.

Operacje endometriozy

Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na obecności tkanki podobnej do wyściółki jamy macicy (endometrium) w innych obszarach miednicy, najczęściej w okolicy jajników, jajowodów, na powierzchni otrzewnej lub w mięśniu macicy. Z chorobą tą zmaga się około 10% kobiet w wieku reprodukcyjnym. Objawami endometriozy są m.in. nasilone bóle podbrzusza, ból przy współżyciu, a także utrudnione zajście w ciążę. Leczenie chirurgiczne endometriozy jest poprzedzone dokładnym wywiadem i badaniami obrazowymi umożliwiającymi ocenę rozległości i zaawansowania choroby.


Operację zwykle przeprowadza się laparoskopowo. W okresie okołooperacyjnym lekarz może dodatkowo zaproponować leczenie hormonalne. W sytuacji zaawansowanej endometriozy konieczne może okazać się współdziałanie lekarzy kilku specjalności np. ginekologa i chirurga.

Plastyka warg sromowych

Labioplastyka to zabieg polegający na chirurgicznym zmniejszeniu warg sromowych mniejszych. Wskazaniem do zabiegu może być przerost lub asymetria warg sromowych lub względy estetyczne.


Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, przy użyciu skalpela chirurgicznego lub lasera. Technika zabiegu jest dobierana indywidualnie w zależności od anatomii pacjentki i zamierzonego efektu terapeutycznego.

Operacje korekcyjne w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej

Zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej mogą prowadzić do objawowego obniżenia ścian pochwy, obniżenia macicy oraz nietrzymania moczu. W zależności od objawów, rodzaju zaburzenia i sytuacji zdrowotnej pacjentki istnieje wiele sposobów leczenia chirurgicznego.


Operację wykonuje się laparoskopowo lub przezpochwowo, czasami łącząc obie techniki. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie materiałów syntetycznych, takich jak siatki i taśmy. Podczas konsultacji specjalista zleci diagnostykę i zaproponuje optymalną metodę leczenia chirurgicznego.

Usuwanie polipów

Polipy to częste zmiany w strukturze tkanki mogące występować w jamie macicy, na szyjce macicy i innych częściach układu rodnego. Są wykrywane podczas badania ginekologicznego lub podczas USG.


W zależności od umiejscowienia i wielkości polipy usuwa się ambulatoryjnie (w znieczuleniu miejscowym) lub na sali operacyjnej (w znieczuleniu ogólnym). Zdecydowana większość polipów to zmiany łagodne, ale każdy usunięty polip jest wysyłany do badania histopatologicznego w celu potwierdzenia diagnozy.

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE ZABIEGU?

Zadzwoń: 22 120 20 36

Skorzystaj z naszych usług, gdy:

Chcesz trafić pod opiekę doświadczonych i profesjonalnych ginekologów w Warszawie;

Potrzebujesz kompleksowej i specjalistycznej pomocy ginekologicznej;

Oczekujesz, aby zadbano o Ciebie przed, w trakcie i po zabiegu.

UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ!

Zadzwoń: 22 120 20 36

Zaufaj naszym specjalistom

Nasi lekarze

prof. Instytutu dr hab. n. med.

Piotr Sobiczewski

Przeczytaj więcej
Przeczytaj więcej

Piotr Stec

lek. med.

lek. med.

Przeczytaj więcej

Antoni Sierant

lek. med.

Hanna Szweda

Przeczytaj więcej

Maciej Olszewski

dr n. med.

Elżbieta Narojczyk – Świeściak

lek. med.

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszym Szpitalu łączymy nowoczesne metody leczenia wraz z kompleksową diagnostyką ginekologiczną oraz uroginekologiczną. Operacje wykonujemy przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych, przyśpieszając okres rekonwalescencji naszych Pacjentek. Pracują u nas wykwalifikowani specjaliści z ogromnym doświadczeniem i wiedzą.

Zadzwoń: 22 120 20 36
Wypełnij formularz

Jako Szpital św. Elżbiety jesteśmy prywatną, wielospecjalistyczną, nowoczesną placówką, świadczącą kompleksową opiekę medyczną poprzez szeroko rozumianą diagnostykę (w tym raka prostaty) i hospitalizację, a także szereg poradni specjalistycznych.


Specjalizujemy się nie tylko w chirurgii ogólnej, ale również w zabiegach proktologicznych i ginekologicznych, fizjoterapii dna miedniczy czy też dolegliwościach dotyczących nietrzymania moczu.

Umów się!
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą!

Skontaktuj się z nami tak jak lubisz.

Zadzwoń lub zostaw swoje dane kontaktowe.

Chcemy Ci pomóc!

Zadzwoń: 22 120 20 36
Icon

ul. Goszczyńskiego 1

02-616 Warszawa

®Copyright 2023 Szpital św. Elżbiety