Menu Zamknij

Centrum Leczenia Otyłości

W Szpitalu Św. Elżbiety pacjenci mogą skorzystać z Centrum Leczenia Otyłości, w którym do każdego przypadku tej choroby podchodzimy w sposób indywidualny i kompleksowy. Otyłość to choroba o charakterze globalnym. Dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nieleczona prowadzi do rozwoju wielu chorób, w tym niektórych typów nowotworów, chorób układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycy typu 2. Ma również wpływ na naszą jakość życia.

W naszym szpitalu do pacjentów, borykających się z otyłością, podchodzimy dwuetapowo:

  • Po pierwsze: diagnozujemy. Pacjent odbywa konsultację z obesitologiem – lekarzem, który jest specjalistą leczenia otyłości. Podczas konsultacji zbieramy wywiad, omawiamy także metody leczenia i wyniki badań, z jakimi dotychczas miał styczność pacjent. Następnie przedstawiamy możliwości leczenia i kierujemy pacjenta na dalsze badania, zależnie od najlepszej dla niego ścieżki leczenia.
  • Po drugie: leczymy – nie bez powodu w Centrum Leczenia Otyłości w Szpitalu św. Elżbiety pacjenci znajdą specjalistów w leczeniu otyłości, którzy doskonale rozumieją problem i potrafią rozmawiać na jego temat z pacjentami. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i wybitnym ekspertom gwarantujemy każdemu pacjentowi indywidualne podejście oraz spersonalizowane metody leczenia.

W zależności od potrzeb pacjenta, oferujemy leczenie zachowawcze, w tym farmakologiczne oraz zmianę stylu życia i nawyków pacjenta, jeśli jego stan nie wymaga interwencji chirurgicznej. W sytuacjach tego wymagających zapewniamy leczenie operacyjne.

Wszystkie operacje wykonywane są przez prof. dr hab. n. med. Wojciecha Lisika, który jest wybitnym chirurgiem bariatrą. Oferowana przez nas chirurgia bariatryczna to laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka (sleeve gastrectomy) lub by-pass żołądka, czyli ominięcie żołądkowe (gastric by-pass).

Cennik

Nazwa Cena regularna
Bariatra – konsultacja specjalistyczna
390 zł
Nazwa Cena regularna
Mankietowa resekcja żołądka (Gastric sleeve resection)
22 500 zł
Wyłączenie żołądkowo-jelitowe (Gastric by-pass)
22 500 zł
Założenie balonu żołądkowego
13 550 zł
Zdjęcie balonu żołądkowego
2 500 zł

Umów wizytę do naszych specjalistów

Nasi lekarze

Umów się na konsultacje

    Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie!