Nieinwazyjna koronarografia w Szpitalu św. Elżbiety

W Szpitalu św. Elżbiety mogą Państwo wykonać badanie nieinwazyjnej koronarografii. Badanie może dostarczyć informacji na temat ryzyka związanego z obecnością bezobjawowej miażdżycy tętnic wieńcowych, co pozwala na wdrożenie leczenia prewencyjnego i obniżenie ryzyka sercowo-naczyniowego.

Koronografia warszawa

W trosce o najwyższą jakość, badania te są wykonywane przez unikalny zespół kardiologiczno-radiologiczny. W odróżnieniu od wielu innych placówek, każde badanie jest interpretowane w kontekście klinicznym oraz konsultowane przez doświadczonych kardiologów interwencyjnych o największym w Polsce doświadczeniu w tej dziedzinie (prof. Cezary Kępka, prof. Mariusz Kruk).
Badanie tomografii komputerowej jest obecnie jedyną realną alternatywą dla inwazyjnej koronarografii. Wielu stabilnych pacjentów, którzy obecnie są kwalifikowani do koronarografii, może być z powodzeniem diagnozowanych przy pomocy tomografii komputerowej.

Szpital św. Elżbiety zapewnia kompleksową opiekę – od wstępnej kwalifikacji kardiologicznej – do podjęcia decyzji klinicznej, co umożliwia skrócenie czasu diagnostyki oraz minimalizację ryzyka i kosztów.

Kandydatami do nieinwazyjnej oceny tętnic wieńcowych są głównie osoby z podejrzeniem choroby wieńcowej o pośrednim prawdopodobieństwie rozpoznania istotnych zwężeń miażdżycowych. Oprócz tego, badania wykonywane są u osób z wadami zastawkowymi, przed planowanymi operacjami niesercowymi oraz w wybranych przypadkach przy braku zgody pacjenta na wykonanie koronarografii.

Tomografia komputerowa to nowoczesna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda obrazowa. Częstość jakichkolwiek powikłań, u właściwie zakwalifikowanego pacjenta jest bardzo niska. Opisywana częstość groźnych dla życia powikłań jest niższa niż w przypadku tradycyjnej koronarografii.

UWAGA!

Podanie kontrastu wymaga wcześniejszego, kontrolnego wykonania poziomu kreatyniny oraz TSH nie później niż na dwa tygodnie przed terminem badania.

Skontaktuj się z nami i umów na badanie – telefonicznie pod numerem 22 120 20 36 lub przez formularz kontaktowy na stronie https://szpitalse.pl/kontakt/. Zapraszamy!