Menu Zamknij

Nieinwazyjna koronarografia w Szpitalu św. Elżbiety

W Szpitalu św. Elżbiety mogą Państwo wykonać badanie nieinwazyjnej koronarografii. Badanie może dostarczyć informacji na temat ryzyka związanego z obecnością bezobjawowej miażdżycy tętnic wieńcowych, co pozwala na wdrożenie leczenia prewencyjnego i obniżenie ryzyka sercowo-naczyniowego.

Koronografia warszawa

W trosce o najwyższą jakość, badania te są wykonywane przez unikalny zespół kardiologiczno-radiologiczny. W odróżnieniu od wielu innych placówek, każde badanie jest interpretowane w kontekście klinicznym oraz konsultowane przez doświadczonych kardiologów interwencyjnych o największym w Polsce doświadczeniu w tej dziedzinie (prof. Cezary Kępka, prof. Mariusz Kruk).
Badanie tomografii komputerowej jest obecnie jedyną realną alternatywą dla inwazyjnej koronarografii. Wielu stabilnych pacjentów, którzy obecnie są kwalifikowani do koronarografii, może być z powodzeniem diagnozowanych przy pomocy tomografii komputerowej.

Szpital św. Elżbiety zapewnia kompleksową opiekę – od wstępnej kwalifikacji kardiologicznej – do podjęcia decyzji klinicznej, co umożliwia skrócenie czasu diagnostyki oraz minimalizację ryzyka i kosztów.

Kandydatami do nieinwazyjnej oceny tętnic wieńcowych są głównie osoby z podejrzeniem choroby wieńcowej o pośrednim prawdopodobieństwie rozpoznania istotnych zwężeń miażdżycowych. Oprócz tego, badania wykonywane są u osób z wadami zastawkowymi, przed planowanymi operacjami niesercowymi oraz w wybranych przypadkach przy braku zgody pacjenta na wykonanie koronarografii.

Tomografia komputerowa to nowoczesna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda obrazowa. Częstość jakichkolwiek powikłań, u właściwie zakwalifikowanego pacjenta jest bardzo niska. Opisywana częstość groźnych dla życia powikłań jest niższa niż w przypadku tradycyjnej koronarografii.

UWAGA!

Cena badania nieinwazyjnej koronarografii wynosi 1200,00 zł.
 Obejmuje zarówno samo badanie jak i kardiologiczną konsultację hemodynamiczną oraz kwalifikację do przeprowadzenia badania. Badanie wymaga podania kontrastu, którego koszt wynosi dodatkowo 200,00 zł. Podanie kontrastu wymaga wcześniejszego, kontrolnego wykonania poziomu kreatyniny oraz TSH nie później niż na dwa tygodnie przed terminem badania.

Skontaktuj się z nami i umów na badanie – telefonicznie pod numerem 22 120 20 36 lub przez formularz kontaktowy na stronie https://szpitalse.pl/kontakt/. Zapraszamy!