Menu Zamknij

Dożylne wlewy żelaza

Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu – jego niedobory mogą powodować poważne problemy zdrowotne, w tym również anemię. A przede wszystkim żelazo jest podstawowym elementem wykorzystywanym przez szpik do produkcji krwinek czerwonych. Zdiagnozowanie niedoboru żelaza wiąże się z koniecznością jego suplementacji, jednak nie u wszystkich oczekiwane efekty przynosi stosowanie suplementów w tabletkach. W tym i w kilku innych przypadkach wskazane mogą być dożylne wlewy żelaza, które wykonujemy w Szpitalu św. Elżbiety.

Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chroni ono przed niedotlenieniem mięśni i wspiera ich regenerację, jest potrzebne do prawidłowej pracy układu immunologicznego, bierze udział w usuwaniu toksyn z organizmu, ma wpływ na wydolność organizmu, pracę układu nerwowego i metabolizm cholesterolu. Ponadto chroni przed niedotlenieniem wszystkich narządów

Źródłem żelaza dla organizmu człowieka jest żywność – bogatym źródłem tego pierwiastka jest czerwone mięso, jaja, warzywa strączkowe, brokuły oraz natka pietruszki. Niestety, zdarza się, że np. na skutek stosowanej diety, ale również chorób objawiających się zaburzeniami wchłaniania, u pacjentów diagnozuje się niedobory żelaza. Najczęściej rozpoznawane one są podczas rutynowych badań krwi, a objawiać się mogą m.in. osłabieniem, problemami z koncentracją, spadkiem wydolności organizmu i kołataniem serca.

W przypadku zdiagnozowanych niedoborów żelaza pacjentowi zaleca się m.in. zmianę nawyków żywieniowych oraz suplementację tego pierwiastka. Niestety, nie u wszystkich pacjentów skuteczna okazuje się suplementacja doustna w postaci tabletek. Wówczas dobrym rozwiązaniem są dożylne wlewy żelaza, które pozwalają na uzupełnienie jego poziomu. Zabieg wykonujemy w naszym Szpitalu św. Elżbiety.

Dożylne wlewy żelaza zaleca się pacjentom:

  • u których doustna suplementacja żelaza nie jest skuteczna,
  • u których istnieją przeciwwskazania do stosowania doustnych suplementów żelaza,
  • wymagających szybkiego podania żelaza, np. przed operacją.

Lekarza zlecającego zabieg należy poinformować o ciąży (i staraniu się o zajściu w ciążę), chorobach przewlekłych (astma, egzema, choroby autoimmunologiczne, choroby wątroby, niewydolność nerek), przyjmowanych lekach, ewentualnych reakcjach nadwrażliwości/alergiach na różne substancje. Przeciwskazaniem do zabiegu jest ostra infekcja czy aktywny stan zapalny, zwłaszcza przebiegający z gorączką (w tym również gorączka o niejasnej przyczynie).

Cennik – Dożylne wlewy żelaza

NazwaCena regularna
Leczenie szpitalne z pobytem pacjenta w pokoju jednoosobowym (1 doba)
* Zawiera: leki, kroplówki, całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, wyżywienie. Nie zawiera: badań diagnostycznych, konsultacji specjalistycznych, operacji i zabiegów, wlewów żelaza, przetoczeń krwi.
1 750 zł
Leczenie szpitalne z pobytem pacjenta w pokoju dwu/trzyosobowym (1 doba)
* Zawiera: leki, kroplówki, całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, wyżywienie. Nie zawiera: badań diagnostycznych, konsultacji specjalistycznych, operacji i zabiegów, wlewów żelaza, przetoczeń krwi.
1 200 zł
Pobyt dzienny
800 zł
NazwaCena regularna
Kwalifikacja do wlewów żelaza
240 zł
Zabieg dożylnych wlewów żelaza 1 dawka/500mg
950 zł
Zabieg dożylnych wlewów żelaza 2 dawki/1000mg
1 350 zł
Zabieg dożylnych wlewów żelaza 3 dawki/1500mg
1 600 zł

Dożylny wlew żelaza wymaga około 3-4-godzinnego pobytu w naszej placówce. Zapraszamy do kontaktu!

Umów się na zabieg dożylnych wlewów żelaza

Umów się na konsultacje

    Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie!