Menu Zamknij

Wydłużenie wędzidełka (elongacja)

Wędzidełko to fragment skóry łączący napletek z żołędzią na spodzie prącia. Krótkie wędzidełko może być wrodzone lub nabyte. Nabyte krótkie wędzidełko może być powodowane stanami zapalnymi lub urazami prącia. Dolegliwości, jakie pojawiają się podczas krótkiego wędzidełka  to skrzywienie żołędzi podczas wzwodu, dyskomfort podczas stosunku a nawet zerwanie wędzidełka, które wiąże się z obfitym krwawieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Nieleczone zerwanie wędzidełka prowadzi do bliznowacenia zranionej tkanki, co z kolei powoduje dalsze skrócenie wędzidełka.

Elongacja wędzidełka to krótki zabieg, w trakcie którego, w znieczuleniu miejscowym wędzidełko zostaje przecięte poprzecznie i zszyte podłużnie tak, aby znacznie zwiększyć jego długość.

Przed zabiegiem, pacjent przechodzi kwalifikację urologa. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok kilkunastu minut. Po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu tego samego dnia.

Zabieg elongacji wędzidełka jest przeznaczony dla wszystkich pacjentów z krótkim wędzidełkiem.

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.