Proktologia – leczenie specjalistyczne
Oferujemy m.in: gumkowanie, operacyjne i laserowe leczenie żylaków

Proktolog – Warszawa

Proktologia to dział medycyny, który obejmuje leczenie chorób i dysfunkcji jelita grubego oraz odbytu. Dla wielu pacjentów temat ten jest wstydliwy, a w związku z długimi terminami oczekiwania do specjalistów NFZ część z nich decyduje się na skorzystanie z usług proktologa prywatnie. Poczucie wstydu w kwestiach zdrowotnych nie powinno nikogo ograniczać przed skorzystaniem z profesjonalnej pomocy, dlatego jeśli dotyczą Cię problemy związane z wydalaniem, bólem odbytu lub pojawiającymi się w jego okolicach żylakami, to najwyższa pora skontaktować się ze specjalistą! Podobnie jak wiele innych schorzeń również żylaki odbytu oraz choroby jelita grubego są wyleczalne, co znacznie podnosi komfort życia i samopoczucie pacjentów borykających się z konsekwencjami ich nieleczenia. Specjalizujemy się nie tylko w konsultacjach medycznych i diagnostyce chorób odbytu, ale również ich skutecznym leczeniem w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Nie masz pewności, czy proktolog to lekarz, którego poszukujesz? Sprawdź czym zajmują się specjaliści z tego zakresu medycyny.

Umów się na konsultacje
do jednego z naszych proktologów

Czym zajmuje się proktolog?

Proktolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń takich jak hemoroidy, szczeliny i przetoki odbytu, a także choroby jelita grubego. Choroby te prowadzą do dużego dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu i mogą powodować duże i nieprzyjemne dolegliwości bólowe, które znacznie utrudniają nie tylko wykonywanie codziennych obowiązków, ale również wypróżnianie się i załatwianie potrzeb fizjologicznych. Pieczenie, pulsujący ból, zaczerwienienie w okolicach odbytu a nawet ropnie i zmiany pojawiające się w tych rejonach to jedne z najczęstszych objawów chorób wymagających interwencji proktologa. W Warszawie na pomoc proktologa prywatnie może liczyć każdy pacjent Szpitala św. Elżbiety. Doświadczeni lekarze z wieloletnią praktyką lekarską świadczą usługi w najwyższym standardzie dbając nie tylko o pełen profesjonalizm i efektywność leczenia, ale komfort każdego z pacjentów. Przyjmujący w Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie proktolodzy służą pomocą nie tylko w zakresie diagnostyki, ale również przeprowadzaniu zabiegów ambulatoryjnych oraz operacyjnych, których celem jest wyleczenie odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego.

Proktologia – leczenie specjalistyczne

Proktologia to dziedzina medycyny specjalizująca się w leczeniu jednych z najbardziej wstydliwych obszarów ludzkiego ciała. Przezwyciężenie strachu i wstydu w przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów i dolegliwości są jedynym sposobem na skuteczne leczenie. Doświadczenie i wiedza warszawskich proktologów ze Szpitala św. Elżbiety są ich gwarancją. Przedstawiamy najczęściej wykonywane w naszej klinice zabiegi:

Gumkowanie żylaków

Dolegliwości bólowe związane z hemoroidami, znanymi również jako żylaki odbytu, znane są każdemu, kto miał nieprzyjemność się z nimi zmagać. Znane są różne metody ich leczenia, z czego jedną z najbardziej popularnych jest właśnie gumkowanie żylaków. Zabieg ten polega na odcięciu krwi płynącej do żylaka, dzięki czemu ten obumiera a następnie odpada. Zabieg jakim jest gumkowanie żylaków to II etap leczenia hemoroidów, który wykorzystywany jest wtedy, kiedy leczenie farmakologiczne nie pomaga zażegnać problemów zdrowotnych. Cieszy się on wysoką efektywnością i nie jest czasochłonny. Pozwala również powrócić pacjentowi do codziennego funkcjonowania natychmiast po opuszczeniu gabinetu. Gumkowanie żylaków znacznie zwiększa komfort podczas wypróżniania i zapobiega zarówno krwawieniu, jak i dolegliwościom bólowym generowanym przez hemoroidy.

Operacyjne i laserowe leczenie żylaków odbytu

Operacyjne leczenie żylaków odbytu jest alternatywną metodą leczenia hemoroidów, która stosowana jest wtedy, gdy gumkowanie żylaków nie przynosi pożądanych rezultatów. W Szpitalu św. Elżbiety wykorzystujemy laserowe leczenie żylaków odbytu, dzięki czemu zapewniamy szybkie i efektywne leczenie hemoroidów, ograniczając przy tym uciążliwości bólowe, do których prowadzą operacje odbytu. Laserowe usuwanie żylaków odbytu to zabieg przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, pozwalający na szybką rehabilitację i powrót do pełni sił. Jest to oczywiście rozwiązanie, po które sięgamy dopiero wtedy, gdy gumkowanie żylaków i farmakoterapia nie przynoszą pożądanych efektów. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych proktologów oferujemy kompleksowe leczenie hemoroidów dostosowując metodę leczenia do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Leczenie szczeliny odbytu

Żylaki odbytu nie są jedynym schorzeniem, którego leczeniem zajmują się proktolodzy. Wielu pacjentów zmaga się również z problemem, jakim jest szczelina odbytu. Bolesność i dyskomfort, jaki powoduje rana błony śluzowej odbytu, sprawiają, że jest to jeden z najczęstszych powodów przyczyn u proktologa. Leczenie szczeliny odbytu opiera się na poprawnie postawionej diagnozie, dlatego w pierwszej fazie, poza wywiadem, zalecone mogą być dodatkowe badania (tj. rektoskopia lub biopsja odbytu), które utwierdzą proktologa w słuszności co do postawionej diagnozy. W pierwszych fazach leczenia szczeliny odbytu stosowane są środki farmakologiczne oraz ciepłe nasiadówki, które mają rozluźnić mięśnie i umożliwić zagojenie się rany. W przypadku, kiedy te środki zawodzą, konieczne może być jednak przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych takich jak: wycięcie szczeliny odbytu lub tzw. boczne nacięcie zwieracza.

Leczenie proktologiczne w Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie

W Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie zajmujemy się kompleksowym leczeniem proktologicznym, dlatego serdecznie zapraszamy osoby zmagające się z tego typu dolegliwościami do kontaktu i umówienia się na wizytę. Im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej pacjent powróci do pełni sił i odzyska komfort życia. Kompleksowe leczenie proktologiczne proponowane w Warszawie przez naszych specjalistów jest gwarancją skuteczności i powrotu do zdrowia, dlatego serdecznie zapraszamy warszawiaków i osoby z okolic do zapoznania się z naszą ofertą usług medycznych, w których skład wchodzą nie tylko zabiegi proktologiczne, ale również leczenie ginekologiczne oraz diagnostyka raka prostaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń!