Menu Zamknij

Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem operacyjnym. W jej zakresie działań znajdują się te schorzenia, które związane są z narządami jamy brzusznej, takimi jak tarczyca, pęcherzyk żółciowy czy też wyrostek robaczkowy. Chirurgia ogólna zajmuje się ponadto zmianami skórnymi lub zszywaniem ran.

Choć większość pacjentów kojarzy chirurga ogólnego jedynie z przeprowadzaniem drobnych zabiegów, polegających na zszywaniu ran, zdejmowaniu szwów, nacinaniem ropnia lub oczyszczaniem ran, zakres jego działań jest o wiele większy. Lekarz ten ponadto zakłada i zdejmuje opatrunki, a także udziela fachowej pomocy w przypadku urazów, takich jak złamania kończyn. Warto mieć jednak świadomość, że chirurgia ogólna to nie tylko działania, dotyczące urazów i skaleczeń.

 

Chirurg ogólny zajmuje się również usuwaniem zmian skórnych oraz diagnozowaniem nowotworów w zakresie chorób skórnych. Jeśli jest taka potrzeba, to właśnie ten specjalista pobiera i wysyła wycinki do laboratorium, celem poddania ich badaniu histopatologicznemu. Ponadto na chirurg ogólny zajmuje się usunięciem przepuklin, pęcherzyka żółciowego lub wyrostka robaczkowego, a także ewentualnych ciał obcych, wbitych w tkanki pacjenta. Chirurg ponadto leczy oparzenia lub żylaki, wykorzystując metodę zabiegową, a także może podjąć się wycięcia u pacjenta tarczycy.

Istnieje szereg dolegliwości, których wystąpienie powinno stanowić przyczynę wizyty u chirurga ogólnego. Bez wątpienia do chirurga powinniśmy zgłosić się z ranami, złamaniami lub zmianami skórnymi oraz zmianami tkanki podskórnej – takimi, jak włókniaki, tłuszczaki lub brodawki. Ponadto to właśnie chirurg zajmuje się odciskami, wrastającymi paznokciami, przepukliną, ganglionami oraz hemoroidami, czyli żylakami odbytu.

Wśród zabiegów, jakie przeprowadzają chirurdzy ogólni w Szpitalu św. Elżbiety, znajdują się:

 

  • wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną (cholecystektomia),
  • operacje przepuklin brzusznych jednostronnych/dwustronnych,
  • operacje przepuklin pachwinowych i mosznowych,
  • plastyka rozstępu kresy białej,
  • plastyka przepukliny pępkowej,
  • wycięcie zmian nowotworowych.

Cennik

Nazwa Cena regularna
Chirurg – konsultacja specjalistyczna
250 zł
Nazwa Cena regularna
Plastyka laparoskopowa przepuklin brzusznych (bez kosztu siatki laparoskopowej)
6 000 zł
Plastyka przepukliny kresy białej
5 000 zł
Plastyka przepukliny pachwinowej/ mosznowej jednostronnej z zastosowaniem siatki
4 500 zł
Plastyka przepukliny pachwinowej/ mosznowej obustronnej z zastosowaniem siatki
6 000 zł
Plastyka przepukliny pooperacyjnej bez siatki
4 000 – 6 000 zł
Plastyka przepukliny pępkowej
4 000 zł
Wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową
4 000 zł

Umów wizytę do naszych specjalistów

Nasi lekarze

Umów się na konsultacje

    Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie!