Wybitni specjaliści urolodzy dołączają do naszego zespołu!

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu medycznego dołączyło dwóch wybitnych specjalistów z zakresu urologii – dr hab. n. med. Jakub Dobruch oraz dr n. med. Dariusz Schlegel. Zapraszamy na konsultacje!
Dr hab. n. med. Jakub Dobruch jest absolwentem II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W 2004 r. obronił rozprawę doktorską, w 2008 r. otrzymał tytuł specjalisty w dziedzinie urologii. W 2014 r. obronił rozprawę habilitacyjną. Prowadził wiele prac badawczych, brał udział w licznych szkoleniach w największych ośrodkach badawczych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Wśród szczególnych zainteresowań naszego nowego urologa znajduje się onkologia urologiczna, a zwłaszcza badania nad nowotworami pęcherza moczowego i gruczołu krokowego. W Szpitalu Św. Elżbiety, oprócz konsultacji specjalistycznych, zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii urologicznej, m.in. usuwaniem guzów pęcherza moczowego i nerek z wykorzystaniem technik endoskopowych oraz laparoskopowych.

Dr n. med. Dariusz Schlegel w 2005 r. uzyskał europejski dyplom II stopnia specjalizacji z urologii. Posiada dyplom z zakresu urologii laparoskopowej, miniinwazyjnej i robotycznej uzyskany w prestiżowym centrum szkoleniowym IRCAD w Strasburgu. Nasi pacjenci uzyskają od niego pomoc m.in. zakresie usuwania złogów z dróg moczowych, zachowawczego i operacyjnego leczenia problemów z erekcją oraz nietrzymania moczu. Posiada doświadczenie w leczeniu operacyjnym schorzeń urologicznych u dzieci. Zapraszamy również pacjentów zagranicznych – dr Schlegel udziela konsultacji w języku słowackim, czeskim i francuskim.

Zapraszamy do Szpitala Św. Elżbiety!