Nowoczesny robot do dezynfekcji w Szpitalu św. Elżbiety!

Jest to najnowocześniejsze na świecie urządzenie do dezynsekcji i dekontaminacji za pomocą światła ultrafioletowego. Jego zadaniem będzie zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, ale nie tylko – robot ten oczyszcza zarówno powietrze, jak i wszystkie powierzchnie z innych chorobotwórczych drobnoustrojów.
W celu uzyskania najlepszych wyników, zastosowano technologię usuwania patogenów za pomocą promieni UV-C. Robot niszczy zarówno komórki wirusów, jak i bakterii czy grzybów, działa również w pełni autonomicznie, na podstawie ustalonego programu sprzątania.
Czemu zachowanie sterylności w szpitalu jest tak ważne?
Każde miejsce, w którym przebywają chorzy, jest wyjątkowo narażone na kontaminację patogenami. Jeśli te nie zostaną usunięte, może dojść zainfekowania innego pacjenta lub członka personelu. Dlatego regularnie odkażane są wszelkie powierzchnie, na których mogły się zachować drobnoustroje.
Obecność UVD Robota w naszym szpitalu nie tylko pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów, ale także pozwoli przekierować personel sprzątający do innych zadań, wymagających obecności człowieka. Dzięki temu Szpital św. Elżbiety będzie mógł funkcjonować jeszcze sprawniej.
Obecnie takim robotem dysponuje jedynie 18 placówek medycznych w Polsce.