ODDZIAŁ NEUROCHIRURGII, SZPITAL ŚW. ELŻBIETY

Oddział Neurochirurgii wykonuje pełny zakres procedur operacyjnych w dziedzinie neurochirurgii. Nasz zespół tworzą lekarze wyspecjalizowani we wszystkich rodzajach i etapach leczenia neurochirurgicznego. Dzięki temu mamy możliwość  kompleksowego, skojarzonego leczenia schorzeń mózgu, rdzenia kręgowego i kręgosłupa.

Guzy mózgu i rdzenia kręgowego– leczenie podstawowe w skojarzeniu z chirurgia, radioterapia i chemioterapia. W naszym szpitalu specjaliści poza prowadzeniem leczenia według uznanych standardów pracują z zespołami w innych specjalnościach medycznych w celu wprowadzania najnowszych rozwiązań technicznych i najnowszych leków, również poprzez udział w badaniach klinicznych. Naszym celem jest kompleksowe leczenie chorób nowotworowych w wielospecjalistycznym zespole. Wykorzystując precyzyjne techniki obrazowania oraz monitorowanie śródoperacyjne mamy szanse na usunięcie nowotworów z minimalnym uszkodzeniem sąsiadującej zdrowej tkanki, w wielu przypadkach z zastosowaniem technik minimalnie inwazyjnych.  W planowaniu zabiegów korzystamy z nowoczesnej diagnostyki obrazowej w tym traktografii i rezonansu czynnościowego, pozwala to na dokładną ocenę ważnych struktur korowych i podkorowych przed operacją.

Guzy podstawy czaszki– leczenie projektowane indywidualnie dla pacjenta, w wielospecjalistycznym zespole. Naszym celem jest nie tylko poprawa radykalności zabiegów, ale również zachowanie prawidłowych funkcji neurologicznych i dobrej jakości życia pacjenta.

Tętniaki i naczyniaki- mikrochirurgiczne leczenie wad naczyniowych mózgowia i rdzenia kręgowego prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pracownia neuroradiologii interwencyjnej jest w trakcie organizacji

Neurochirurgia- oferta kliniczna

• Guzy mózgu
  • Guzy podstawy czaszki