Menu Zamknij

Pomoc dla Ukrainy!

Uciekający przed wojną obywatele Ukrainy, którzy szukają schronienia w Polsce, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej zorganizowanej przez LUXMED.

Od kilku tygodni Polska mierzy się z ogromnym napływem uchodźców z Ukrainy, która stała się ofiarą brutalnej napaści wojskowej ze strony Rosji. Codziennie polską granicę przekraczają tysiące osób – przede wszystkim kobiet i dzieci – które szukają w naszym kraju schronienia przed wojną. Ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich jest zapewnienie tym ludziom przynajmniej czasowego dachu nad głową i zaspokojenie podstawowych potrzeb, w tym opieki zdrowotnej.

Grupa Luxmed oferuje obywatelom Ukrainy oraz osobom innej narodowości, które uciekły w ostatnich tygodniach z Ukrainy, bezpłatną pomoc medyczną – do jej otrzymania wystarczy jedynie zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży świadczący o legalnym pobycie na terytorium Polski po przekroczeniu granicy po 24 lutego 2022 r.

Opieka medyczna obejmuje zarówno pilne sytuacje i potrzeby (nagłe choroby, infekcje, urazy, kontuzje, zaostrzenie chorób przewlekłych), jak również:

  • kontynuację leczenia chorób przewlekłych (kontrole, recepty),
  • leczenie onkologiczne,
  • wykonywanie dializ,
  • opiekę nad kobietami w ciąży.

Konsultacji medycznych udzielają lekarze grupy Luxmed w tym lekarze naszego szpitala – jeśli jest taka potrzeba, mogą wystawić skierowanie na badania diagnostyczne lub leczenie szpitalne.

W celu umówienia się na wizytę zachęcamy do – skorzystania ze specjalnej infolinii w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Jest ona dostępna 7 dni w tygodniu od 7:00 do 19:00 pod numerem telefonu (+48) 22 45 87 007.

Pomagamy Ukrainie!