Poświęcenie Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa!

W piątek 17 września 2021 r. na dziedzińcu naszego Szpitala miało miejsce uroczyste wyniesienie zabytkowej figury Najświętszego Serca Pana Jezusa. Figura ta obecna była na terenie Szpital od 1935 r., w cudowny sposób, niezniszczona, przetrwała wojnę. Dzięki podjętym działaniom udało się odremontować figurę Serca Pana Jezusa.

Aktu poświęcenia figury dokonał J.E. Kard. Kazimierz Nycz. W uroczystości uczestniczyli m.in. ks.Jan Konarski – proboszcza parafii św. Michała, ks.Roman Zając – kapelan Szpitala, Dyrekcja szpitala oraz władze Grupy Luxmed na czele z Panią Prezes Anną Rulkiewicz, siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z przełożoną prowincji warszawskiej s.M. Samuelą Kamińską oraz przyjaciele i pracownicy szpitala.

W homilii Ks. Kardynał podkreślił ogromne znaczenie charytatywnej posługi Kościoła i pomoc socjalną świadczoną w czasach wojny, epidemii oraz w trakcie innych trudnych doświadczeń: „Jest to wartość nie do przecenienia. Siostry niosły pomoc i dobre słowo tutaj w tym szpitalu, w czasie wojny. Trwały na posterunku miłości. Nie wolno nam o tym zapomnieć”.