HIFU CLINIC częścią Szpitala św. Elżbiety!

Z przyjemnością możemy powiadomić, że wybitni specjaliści z HIFU CLINIC obchodzą dziesięciolecie istnienia Centrum Leczenia Raka Prostaty. Cieszymy się, że możemy współpracować, a operacje urologiczne wykonywane przez wybitnych specjalistów HIFU CLINIC przeprowadzane są w naszym szpitalu.
Specjaliści z HIFU CLINIC wraz ze Szpitalem św. Elżbiety oferują najwyższej jakości usługi w zakresie nowoczesnej diagnostyki oraz leczenia raka stercza. Wykorzystują przy tym innowacyjne technologie, takie jak przezkroczowa biopsja fuzyjna prostaty, z wykorzystaniem najnowszej generacji systemu Trinity Koelis do elastycznej fuzji obrazu w czasie rzeczywistym.
Co więcej, w naszym szpitalu wykonuje się operacje raka prostaty z użyciem przełomowego sprzętu. Jest to procedura Robotic HIFU, w której wykorzystuje się działanie wysokoenergetycznej wiązki fal ultradźwiękowych ogniskowanych w punktowy obszar prostaty. Ten rodzaj terapii polecany jest pacjentom ze względu na małe ryzyko efektów ubocznych, krótki pobyt na oddziale oraz możliwość ponownego przeprowadzenia zabiegu w przypadku nawrotu.
Inną, wykonywaną w Szpitalu św. Elżbiety operacją jest prostatektomia radykalna w asyście robota. Ta metoda polega na usunięciu prostaty wraz z pęcherzykami nasiennymi oraz, w niektórych przypadkach, okolicznych węzłów chłonnych. Zaletą tej metody jest wysoko skuteczność w leczeniu raka prostaty, oraz niskie prawdopodobieństwo powikłań.
Warto wspomnieć, że co roku w Polsce aż u 16 tysięcy osób diagnozuje się raka stercza, a wczesne wykrycie tej choroby daje duże szanse na całkowite wyleczenie.