SZPITAL ŚW. ELŻBIETY – MOKOTOWSKIE CENTRUM MEDYCZNE PARTNEREM GŁÓWNYM TEGOROCZNYCH OBCHODÓW XXI ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO

Szpital Św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne był Partnerem Głównym tegorocznych obchodów XXI Światowego Dnia Chorego. Z tej okazji z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 luty br. VII Forum Liderów Organizacji Pacjentów. Kluczowym punktem programu była merytoryczna debata z udziałem Ministra Zdrowia – Bartosza Arłukowicza oraz Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia – Agnieszki Pachciarz. Tematem przewodnim tegorocznej debaty była polska onkologia. Spotkanie poprowadzili red. Kamil Durczok oraz ks. dr Arkadiusz Nowak – Prezes Instytutu Praw Pacjenta

i Edukacji Zdrowotnej. W spotkaniu wzięli udział również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – dr med. Igor Radziewicz-Winnicki, Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia – Artur Fałek, Dyrektor Departamentu Gospodarki Lekami w Narodowym Funduszu Zdrowia – Barbara Wójcik – Klikiewicz oraz Krajowy Konsultant w dziedzinie Onkologii Klinicznej – prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski.

Podczas debaty liderzy ponad 170 organizacji pacjentów mogli zwrócić uwagę osobom odpowiedzialnym za kształtowanie polityki zdrowotnej państwa uwagę na największe problemy, z jakimi spotykają się w swej codziennej działalności. Formuła spotkania ma sprzyjać inicjowaniu rozwiązań, które wpłyną na poprawę systemowej opieki nad pacjentem.

Szpital Św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne był również Partnerem Złotym uroczystej gali wręczenia Nagród Św. Kamila organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego. W tym roku Nagrody zostały przyznane w 4 kategoriach za szczególną opiekę nad osobami chorymi i cierpiącymi. Galę poprowadzili Anna Popek i Grzegorz Miśtal. Wieczorną ceremonię uświetniła Królewska Orkiestra Symfoniczna. Do udziału w tej wyjątkowej uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, artyści oraz media. W tym roku gościem specjalnym gali był Premier RP – Donald Tusk.