Menu Zamknij

Do proktologa bez wahania!

Proktologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby końcowego odcinka układu pokarmowego, w tym odbytnicy i odbytu. W naszym Szpitalu Św. Elżbiety specjalistyczną pomoc w tym zakresie uzyskać można w poradni proktologicznej kierowanej przez prof. dr hab. n. med. Małgorzatę Kołodziejczak.

Konsultacja proktologa warszawa

Dla wielu pacjentów dolegliwości ze strony końcowego odcinka układu pokarmowego bywają bardzo wstydliwe. Tymczasem nie ma w nich nic dziwnego – odbyt to taka sama część ciała jak inne, więc wymaga odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Biegunki, zaparcia, krwawienie z odbytu, ból i świąd odbytu, obecność krwi w kale – objawy te wymagają niezwłocznej konsultacji z proktologiem!


W Szpitalu Św. Elżbiety specjalistyczną pomoc w tym zakresie uzyskać można w poradni proktologicznej. Na miejscu dostępne są konsultacje proktologiczne z anoskopią lub rektoskopią oraz USG proktologiczne – nasi specjaliści diagnozują i leczą takie choroby, jak:

  • szczelina odbytu,
  • kłykciny kończyste,
  • hemoroidy,
  • fałdy brzeżne,
  • przetoki odbytu i okołoodbytnicze,
  • zatoka włosowa,
  • ropień odbytu.

Poradnią proktologiczną przy Szpitalu Św. Elżbiety kieruje prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak – specjalistka II stopnia z chirurgii ogólnej, posiadająca wieloletnie doświadczenie zawodowe, autorka licznych prac naukowych, autorka i prowadząca kursy i szkolenia z zakresu proktologii.


W naszej poradni wykonujemy liczne zabiegi ambulatoryjne, w tym gumkowanie hemoroidów (metoda Barrona), skleroterapię guzków krwawniczych, nacięcie zakrzepu brzeżnego, wycinanie zmian okolic odbytu oraz zabiegowe leczenie szczeliny odbytu z wykorzystaniem lignokainy lub toksyny botulinowej.


W razie konieczności w naszym Szpitalu wykonywane są również klasyczne operacje chirurgiczne. Zapraszamy do kontaktu – zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów oraz krótkie terminy oczekiwania na wizytę!

Specjaliści Szpitala św. Elżbiety z zakresu proktologii to:
dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak
dr n. med. Przemysław Ciesielski
dr n. med. Paweł Grochowicz
dr n. med. Agnieszka Kucharczyk
lek. med. Jacek Kowalczyk
lek. med. Anna Wiączek

Skontaktuj się z nami i umów na badanie – telefonicznie pod numerem 22 120 20 36 lub przez formularz kontaktowy na stronie https://szpitalse.pl/kontakt/. Zapraszamy!