Minimalnie inwazyjna chirurgia zaburzeń statyki miednicy mniejszej – szkolenie operacyjne w Szpitalu św. Elżbiety

Na początku marca w Szpitalu Świętej Elżbiety odbyło się szkolenie operacyjne z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej.
W kursie brali udział ginekolodzy z całej Polski. Mieli Oni szansę uczestniczyć w zabiegach operacyjnych, widząc całe spektrum leczenia obniżenia narządów miednicy mniejszej. Zespół ginekologiczny szpitala Św. Elżbiety w składzie:

• prof. nadzw. dr n. med. Paweł Szymanowski
  • lek. med. Hanna Szweda
  • lek. med. Dorota Dróżdż
  • lek. med. Elżbieta Narojczyk Świeściak

podzielił się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem w leczeniu schorzeń uroginekologicznych.
Dzięki temu, że zabiegi w większości były minimalnie inwazyjne, wszystkie nasze pacjentki już następnego dnia wróciły do domu.
Zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej, takie jak obniżenie lub wypadanie pęcherza, macicy, odbytnicy i pochwy to schorzenie dotykające co trzecią kobiety w ciągu jej życia. Mogą dawać wiele różnorodnych objawów, do niektórych z nich można zaliczyć:

• nietrzymanie moczu
  • ból lędźwi
  • dyskomfort przy współżyciu.

Te uciążliwe dolegliwości są często bagatelizowane zarówno  przez pacjentki, jak i przez personel medyczny. Tymczasem dolegliwości związane z osłabieniem dna miednicy można skutecznie leczyć.
Zapraszamy na konsultacje uroginekologiczne do naszego Szpitala.

Szczegółowe informacje na temat wizyt pod numerem telefonu: 22 120 20 36