Neuromodulacja krzyżowa w nietrzymaniu kału oraz moczu w Szpitalu św.Elżbiety

Nietrzymanie stolca i inne problemy związane z jelitami są problemem, który występuje bardzo często. Nietrzymanie stolca dotyka 1 na 10 osób. Warto jednak wiedzieć, że istnieją efektywne sposoby leczenia tych schorzeń. Dlatego właśnie wykorzystana została fachowa wiedza w zakresie stymulacji nerwu krzyżowego, aby opracować innowacyjne leczenie nietrzymania stolca u pacjentów, u których leczenie zachowawcze okazało się nieskuteczne, lub którzy go nie tolerują.

Definicja

Zatrzymanie moczu nie pozwala kontrolować pęcherza moczowego. Osoby dotknięte tym schorzeniem nie mają wpływu na częstotliwość oddawania moczu i jego ilość. Występuje u nich oddawanie niewielkich ilości moczu przy bardzo dużym stopniu wypełnienia pęcherza moczowego. U niektórych osób występuje kombinacja tych objawów.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn zatrzymania moczu. Najczęstszą z nich, u mężczyzn, jest przerost gruczołu krokowego. Czasami zatrzymanie moczu może być spowodowane uszkodzeniem nerwów i mięśni kontrolujących pęcherz moczowy.

Objawy

Objawy mogą być łagodne lub poważne: Należą do nich:

– Oddawanie niewielkich ilości moczu z częstymi przerwami

– Niemożność oddania moczu bez wysiłku

– Uczucie pełnego pęcherza po oddaniu moczu

– Opóźnienie pomiędzy rozpoczęciem oddawania moczu, a pojawieniem się jego strumienia

– Niezdolność do oddania moczu (całkowiet zatrzymanie moczu).

Czynniki ryzyka

Poza przerostem gruczołu krokowego u mężczyzn istnieje wiele innych czynników ryzyka, takich jak ciąża i urodzenie dziecka, operacja pęcherza moczowego, nerek lub zabieg usunięcia kamieni nerkowych, nowotwór prostaty lub pęcherza moczowego oraz uszkodzenie nerwów. Czynnikami ryzyka mogą być również niektóre leki.

Diagnoza

Porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach i o ich wpływie na Twoje codzienne życie. Na ich podstawie lekarz postawi prawidłową diagnozę.

prywatna opieka zdrowotna, testy wysiłkowe warszawa        badania tomografem Warszawa, nowoczesne metody leczenia raka   Tomograf komputerowy warszawa, poradnia leczenie bólu Warszawa