Proktologia w Szpitalu św. Elżbiety… kobiecym okiem!

Proktologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy choroby końcowego odcinka układu pokarmowego oraz odbytu. W Szpitalu św. Elżbiety pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc specjalistek z tej dziedziny – na czele z prof. dr hab. n. med. Małgorzatą Kołodziejczak.

W Szpitalu Św. Elżbiety od lat staramy się wpajać pacjentom, że proktologia to taka sama dziedzina medycyny, jak każda inna, a w chorobach odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka jelita grubego nie ma nic wstydliwego! Zachęcamy wszystkich pacjentów, którzy zauważą u siebie niepokojące objawy (świąd i ból odbytu, biegunki, zaparcia, obecność krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu), do konsultacji ze specjalistą proktologii. Szybka diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia mogą uchronić przed naprawdę poważnymi powikłaniami!

Specjalistki proktologii w Szpitalu Św. Elżbiety

W poradni proktologicznej przy Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie uzyskać można kompleksową, specjalistyczną pomoc naszych trzech specjalistek proktologii. Poradnią kieruje prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak – specjalistka II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, autorka monografii, podręczników i około 200 artykułów naukowych, współautorka opracowanych standardów profilaktyki i leczenia okołoporodowej niewydolności zwieraczy odbytu, Prezes Polskiego Klubu Koloproktologii, uczestniczka i wykładowczyni na licznych kursach oraz szkoleniach.

W przychodni proktologicznej pacjentom pomagają również dr n. med. Agnieszka Kucharczyk – specjalistka chirurgii ogólnej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy w przychodniach i na oddziałach proktologicznych, członek Polskiego Klubu Koloproktologii i Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także lek. Anna Wiączek – specjalistka chirurgii ogólnej, uczestniczka wielu kursów i szkoleń, autorka doniesień naukowych, specjalizująca się w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób odbytu.

W Szpitalu Św. Elżbiety zapewniamy pacjentom pełną dyskrecję, miłą i serdeczną atmosferę oraz opiekę doświadczonych specjalistek proktologii. Jeśli potrzebujesz tego typu pomocy, nie czekaj i umów się na wizytę!