Urologia – nie lekceważ żadnego problemu!

Urologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. Zajmuje się schorzeniami układu moczowego oraz płciowego. Jej początki wywodzą się z chirurgii. Obecnie, oprócz leczenia zabiegowego, w jej zakres wchodzi leczenie zachowawcze licznych chorób związanych z zaburzeniami oddawania moczu, rozrostem stercza, niepłodnością czy zaburzeniami erekcji.

Urolodzy zajmują się nowotworami układu moczowego i płciowego takimi jak: rak nerki, stercza, pęcherza moczowego, prącia i jądra. Należy pamiętać, że zachorowalność na te nowotwory systematycznie rośnie, a wyleczalność w przypadku wczesnego rozpoznania jest bardzo wysoka. Z tego powodu olbrzymiego znaczenia nabierają wizyty diagnostyczne u urologa, który ma możliwość wykrycia i wyleczenia raka. Do urologa powinny się zgłosić także osoby, które borykają się z zaburzeniami oddawania moczu w postaci nietrzymania moczu, częstomoczem, naglącymi parciami, bolesnymi mikcjami lub krwiomoczem. To w ramach urologii leczona jest kamica nerkowa. Urolog leczy farmakologicznie lub operacyjnie dolegliwości związane z rozrostem stercza.
Szpital św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne oferuje pełny zakres diagnostyki urologicznej. Nasi urolodzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i mają możliwość wykonania na miejscu podstawowych badań czynnościowych i obrazowych, aby potwierdzić rozpoznanie. Przychodnia Urologiczna dysponuje pracownią urodynamiczną, w której pracuje zespół o olbrzymim doświadczeniu w diagnostyce nietrzymania moczu różnego typu oraz neuropochodnych zaburzeń oddawania moczu.
Pracownia endoskopowa wyposażona w giętkie cystoskopy daje możliwość obrazowania dolnych dróg moczowych. Nasi urolodzy wykonują biopsję stercza
w przypadku podejrzenia raka oraz szereg innych drobnych zabiegów niewymagających hospitalizacji.
Przychodnia ma możliwość diagnostyki mikrobiologicznej i laboratoryjnej, jako jedna z niewielu w Warszawie oferuje badanie cytologiczne osadu moczu.
Szpital św. Elżbiety – Mokotowskie Centrum Medyczne oferuje także w ramach usług komercyjnych leczenie operacyjne połączone z hospitalizacją. Dysponujemy doświadczoną kadrą oraz doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym. Pacjenci po operacjach dochodzą do zdrowia na oddziale o wysokim standardzie i doskonałej opiece pielęgniarskiej.
Katalog usług jest dostępny na naszej stronie: https://szpitalse.pl/przychodnia/poradnia-urologiczna/
W razie pytań lub trudności nasze rejestratorki służą pomocą.
Miło nam będzie pomóc Państwu!