Proktologia w Szpitalu św. Elżbiety!

W poradni proktologicznej przy Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie uzyskać można kompleksową, specjalistyczną pomoc w zakresie chorób odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego.

Proktologia to dziedzina medycyny skoncentrowana na diagnostyce oraz leczeniu schorzeń odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego. Do lekarza należy zgłosić się jeśli pacjent zauważa u siebie takie objawy, jak biegunki i/lub zaparcia, świąd i ból okolic odbytu, obecność krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu albo bóle brzucha nieustalonego pochodzenia. Należy pamiętać, że w chorobach odbytu nie ma nic wstydliwego, a zadaniem proktologa jest ich diagnostyka oraz wyleczenie, a nie np. ocenianie stylu życia pacjenta.

Zakres usług

W poradni proktologicznej przy Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie uzyskać można kompleksową, specjalistyczną pomoc w zakresie chorób odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego, takich jak hemoroidy, przetoki odbytu, fałdy brzeżne, kłykciny kończyste, szczeliny odbytu oraz polipy i ropnie odbytu.

W ramach konsultacji w naszej poradni wykonać można także USG proktologiczne, anoskopię oraz rektoskopię (z pobraniem wycinka badań do analizy histopatologicznej). Do wykonywanych w poradni w trybie ambulatoryjnych zabiegów proktologicznych zalicza się z kolei:

• leczenie hemoroidów metodą Barrona (tzw. gumkowanie),
  • skleroterapia hemoroidów,
  • leczenie szczeliny odbytu z zastosowaniem botoksu i lignokainy,
    nacinanie ropni,
  • wycinanie małych zmian skórnych w okolicach odbytu.

Doświadczona kadra

Zespół poradni proktologicznej przy Szpitalu Św. Elżbiety tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. Poradnią kieruje prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak – specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, autorka monografii, podręczników i około 200 artykułów naukowych, Prezes Polskiego Klubu Koloproktologii, uczestniczka i wykładowczyni na licznych kursach oraz szkoleniach.
Więcej informacji można znaleźć tutaj -> https://szpitalse.pl/proktolog-warszawa