Menu Zamknij

WARSZAWSKI OŚRODEK BARIATRII W SZPITALU ŚW. ELŻBIETY!

Bariatria w Szpitalu św. Elżbiety

Zapraszamy do Warszawskiego Ośrodka Bariatrii znajdującego się w naszym szpitalu. Najlepsi specjaliści w Polsce zapewnią Państwu fachową opiekę i wdrożą odpowiednie leczenie dobrane indywidualnie do pacjenta.

Wybitni lekarze bariatrzy Pan prof. dr hab. n.med. Krzysztof Paśnik oraz Pan dr n.med. Wiesław Pesta, pracujący w naszej placówce zajmą się przygotowaniem indywidualnych programów dietetycznych, nauczeniem pacjenta zasad właściwego żywienia i kontrolą masy ciała a w sytuacjach wymagających bardziej inwazyjnych metod działania, przeprowadzą odpowiednie zabiegi chirurgiczne, które przyczyniają się do uzyskania wyznaczonego celu terapeutycznego.

Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem skrajnej otyłości, czyli otyłości III stopnia oraz II stopnia jeżeli towarzyszą jej dodatkowe schorzenia. Do zabiegów bariatrycznych mogą przystąpić wyłącznie pacjenci zakwalifikowani przez lekarza specjalistę.

W naszym Ośrodku wykonujemy trzy metody inwazyjnej bariatrii chirurgicznej:

– Mankietowa resekcja żołądka (Gastric Sleeve Resection).Mankietowa (zwana inaczej rękawową) resekcja żołądka to usunięcie 2/3 żołądka zmieniająca go z worka w wąski rękaw. Dzięki temu pojemność żołądka zmniejsza się o około 90 procent oraz zwiększa się tempo przechodzenie treści pokarmowej przez żołądek. Zmniejsza się również w znacznym stopniu wydzielanie greliny (hormonu głodu).

– Wyłączenie żołądkowo – jelitowe (Gastric Bypass). Ta metoda należy do najczęściej wykonywanych zabiegów bariatrycznych na świecie. Jest typem zabiegu operacyjnego o charakterze restrykcyjno-wyłączającym. Oznacza to, że oprócz zmniejszenia objętości zbiornika, gdzie gromadzony jest pokarm, skraca się również część trawienną przewodu pokarmowego, co zmniejsza wchłanianie trawionego w nim pokarmu.

– Zakładanie opaski.Opaska żołądkowa regulowana to operacja bariatryczna wykonywana od połowy lat 80. zeszłego stulecia. Dzięki opasce żołądkowej można uzyskać w ciągu 2 lat spadek masy ciała wynoszący 50-60 procent nadwagi.

Zapraszamy do Szpitala Św. Elżbiety!